Rusya

URL’yi kısaltın

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya demir çelik sanayii çalışanlarına gönderdiği kutlama mesajında, “Maden ve metalürji sektörünün tüm birimlerinin uyum içinde ve etkili bir şekilde çalışmaları, milli ekonomimizin, sanayimizin, sosyal alanın gelişmesi, ülkenin savunma gücünün artması için kilit öneme sahip. Bu nedenle derin bilgi, yüksek kalifiye ve sorumluluk gerektiren emeğiniz, toplumda büyük bir saygıyla karşılanıyor” ifadelerine yer verdi.

Putin ayrıca sektör çalışanlarının başlıca görevlerinin üretimin modernizasyonu için ek sermayenin sağlanması, yüksek katma değerli ürünlerin çeşitliliğinin arttırılması, yeni modern işyerlerinin kurulması olduğunu sözlerine ekledi.

‘ÖNÜNÜZDE YENİ BAŞARILAR BULUNUYOR’

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev ise kutlama mesajında yeni ve çok sağlam malzemelerinin ortaya çıkmasına rağmen demir ve çelik sanayii sektörünün ürünlerinin hayatın tüm alanlarında yüksek talep görmeye devam ettiğini belirtti.

Medvedev ayrıca ulusal endüstri devlerinin yenilenmesi ve yeni sanayi tesislerin kurulması ile sonuçlanan, sektörde gidilen önemli değişimlere dikkat çekti.

Başbakan Medvedev, “Krasnoyarsk bölgesinde Boçugansk alüminyum fabrikasının ikinci etabının inşaatı devam ediyor, Novokuznetsk ve Tula kentlerinde ciddi rekonstrüksiyon yapılıyor. Bu örnekler, metalürji sektörünün geleceğinin açık olduğunu gösteriyor, yani önünüzde yeni başarılar ve erişimler bulunuyor. Bu başarıların, sektörün birçok neslinin gurur duyduğu madencilik geleneklerimizin yakışır bir devamının olacağından eminim” ifadelerini kullandı.


Source link in Sputnik

Leave a Comment

×